Liaudiškos muzikos kapela

Vadovas: Vidmantas Žilinskas
Tel. nr.: +370 687 49438
El. paštas: v.zilinskas@gmail.com

Liaudiškos muzikos kapela, Plungės kultūros centre, įkurta 1973 metais. Jos repertuare – tradiciniai Žemaitijos regiono šokiai su klumpėmis, piemenų žaidimai, įvairios polkos. Pirmasis kapelos vadovas – Pranas Škimelis. Pranas Škimelis yra puikus aranžuotės meistras, dirbantis šį darbą iki dabar.

1979 m.vadovavimą kapelai perėmė Povilas Budginas. Puikaus vadovo dėka muzikantai turi nemažai originalių ir aranžuotų kūrinių kapelai.

Kapelos muzikantai ne tik groja šokėjams, akompanuoja dainininkams, bet ir koncertuoja kaip savarankiškas kolektyvas. Nė viena miesto šventė ar koks renginys neapsieina be kapelos muzikantų. Juos visada nuoširdžiai sutinka plungiškiai.
Bėgant metams keitėsi muzikantai, vadovai, bet tradicijos išliko tos pačios. Nuo 2008 m. šias tradicijas puoselėja naujasis vadovas Vidmantas Žilinskas.

Kapela kviečiama koncertuoti įvairiose šventėse, kaimo kapelų festivaliuose. Gražūs prisiminimai iš koncertinių kelionių Italijoje, Kroatijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje.

Kapelą sudaro 8 profesionalūs muzikantai, turintys muzikinį išsilavinimą. Grojama tradiciniais lietuvių liaudies instrumentais – birbynėmis, skudučiais. Taip pat ir smuikais, kontrabosu, akordeonu, klarnetu, būgnais. Repeticijos vyksta Plungės kultūros centre antradieniais ir trečiadieniais nuo 19 iki 21 val.