Vaikų ir jaunimo teatras „Saula“

Vadovė: Sigita Matulienė
Tel. nr.: +370 618 85933
El. paštas: s.matuliene@gmail.com

Vadovas: Romas Matulis
Tel. nr.: +370 687 30484
El. paštas: romas.matulis@gmail.com

Plungės rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ įsteigtas 1992 m. Teatro įkūrėjai ir režisieriai – Sigita ir Romas Matuliai.

Kolektyvas yra Respublikinio vaikų ir jaunimo teatrų konkurso „Šimtakojis“ daugkartinis laureatas. 2005 m. apdovanotas aukščiausia šalyje mėgėjų meno nominacija „Aukso Paukštė“. „Saula“ 3 kartus yra tapusi Pasaulinių vaikų teatrų festivalių-forumų atrankų laureatu, už geriausią vaikišką spektaklį „Velnių monai“ apdovanota Lietuvos nacionalinio kultūros centro nominacija „Tegyvuoja teatras“, pripažinta tarptautinio konkurso Minske (Baltarusija) „Grand prix“ laimėtoja. Teatras ne kartą apdovanotas LR Seimo ir LR Kultūros ministerijos padėkos raštais. „Saulos“ įkūrėjams ir režisieriams Sigitai Matulienei ir Romui Matuliui paskirta LR Kultūros ministerijos premija „Už geriausiai parengtus ir vykdomus kultūrinės edukacijos projektus“.

Kolektyvas savo spektaklius rodė Lenkijoje, Čekijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Suomijoje, Italijoje, Estijoje, Japonijoje.

Teatras vienija 97 jaunuosius aktorius. Šis kolektyvas yra puiki meninio ugdymo mokykla, ryškus savo stiliumi ir įdomus daugialype veikla bei teatro metodika.

Teatras  „Saula“ yra pastatęs per 40 spektaklių. Šiandieniniame teatro repertuare: spalvingos, ryškios, žaismingos pasakos vaikams ir rimti, sudėtingi, savito režisūrinio sprendimo spektakliai jaunimui bei suaugusiems.  Kas dvejus metus Plungėje „Saula“ rengia vieną didžiausių  šalyje tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį-kūrybinę laboratoriją „Mažoji Melpomenė“. Kolektyvo ir jo vadovų iniciatyva kasmet organizuojami kultūrinės edukacijos teatrinio veiksmo projektai: „Atviras teatras 24“, „Atviras teatras: vėjų vaikai“, „TeatrArtas“, „Vaikiško teatro pavasaris“, „Mes esam vienodi – mes norime būti kartu“ ir kt. Kartu su partneriais iš kitų šalių teatras yra parengęs ir vykdęs ES programos Erazmus+ finansuotus teatro projektus „Keturi teatrai Europai“, „Laiminga šeima-mitas ar tikrovė“, „Asmenybės vystymosi procesas“ ir kitus. Teatro „Saula“ vadovai į kultūrinį-meninį veiksmą įtraukia didelį būrį moksleivių. Teatro aktoriai yra nuolatiniai įvairių renginių, projektų, konkursų iniciatoriai, rengėjai, vedėjai, Lietuvos dainų švenčių dalyviai. Kolektyvo spektakliai, aktyvi ir inovatyvi projektinė veikla – tai gilių Plungės teatrinių tradicijų tąsa, suteikianti mūsų kraštui kultūrinį savitumą ir unikalumą.

Galerija