Šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“

Vadovė: Ilona Baltikauskaitė
Tel. nr.: +370 600 10310
El. paštas: ilona.baltikauskaite@gmail.com
Internetinė svetainė: www.suvartukas.lt

Seniausiai, jau 71 metus, gyvuojantis kolektyvas Plungės kultūros centre – nusipelnęs šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“. Šiuo metu kolektyvą sudaro trys grupės: šokėjai, muzikantai, dainininkai. Didžiausias būrys „Suvartuko“ ansamblyje yra šokėjų. Šokio mylėtojai čia leidžia laisvalaikį nuo 20 iki 50 m.

Plungės kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių ansamblis „Suvartukas“- seniausiai dirbantis kolektyvas ne tik mieste, bet ir Žemaitijos regione. Pirmųjų kūrybinio darbo žingsnių tenka ieškoti  1947 m., Kolektyvo įkūrėja, ilgametė kolektyvo meno vadovė Danutė Radvilavičienė. 2018 m. kolektyvas atšventė savo kūrybinės veiklos 70–metį.

Šiuo metu kolektyvą sudaro šokėjų, muzikantų, dainininkų ir liaudiškų šokių studijos „Suvartukas“ grupės. Didžiausias būrys „Suvartuko“ ansamblyje – šokėjų. Šokėjai –tikri šokių veteranai ir lietuviško šokio mylėtojai. Kai kurie kolektyve šoka jau daugiau kaip 20 metų.

Nuo 1969 m. prie šokėjų prisijungė muzikantai, vėliau ir dainininkai. Kapelą  sudaro 10 profesionalių muzikantų, turinčių muzikinį išsilavinimą. Grojama tradiciniais lietuvių liaudies instrumentais – birbynėmis, skudučiais. Taip pat  smuikais, kontrabosu, akordeonu, triūba, klarnetu, būgnais. Vokalinę grupę sudaro būrys daininkų , kurie atlieka liaudiškas ir lietuvių kompozitorių sukurtas dainas, pritaria šokėjams ir muzikantams.

1967 m. kolektyvui suteiktas „Suvartuko“ vardas. „Suvartukas“ – etnografinis porinis šokis, šokamas ratu sukantis ir verčiantis. Nuo pirmųjų darbo metų kolektyvas nuėjo ilgą kelią, išaugo į vieną geriausių šalies kolektyvų. Kolektyvas sėkmingai atstovauja rajonui  įvairiuose Lietuvoje vykstančiuose liaudiškos muzikos festivaliuose ir konkursuose  Ansamblis apdovanotas Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtu mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimu – „Aukso paukštės“ nominacija.

Taip pat tarptautiniuose festivaliuose ir projektuose. Koncertuota Velse, Vengrijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Latvijoje, Estijoje, Turkijoje ir kt. šalyse.

„Suvartuko“ skambi lietuviška daina, trankus šokis, žemaitiškos klumpės garsina Plungės ir Lietuvos vardą. Kolektyvas pasiruošęs bendrauti ir draugauti su bet kurios šalies šokio mylėtojais, norinčiais ir galinčiais, kartu kurti bendrus projektus, kurių pagrindinis tikslas – dar labiau populiarinti savojo krašto šokius, muziką ir dainas.

Galerija