Vaikų liaudiškos muzikos kapela

Vadovė: Rita Džiaugienė
Tel. nr.: +370 683 07727
El. paštas: mykoliukai@gmail.com

Lietuvių liaudies kūryba, tai tarsi neišsenkantis lobynas, iš kurio galima pasisemti sielos atgaivos,   įvairiausiomis melodijomis išreikšti pačius giliausius žmogaus jausmus.

Vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos kapelos muzikantai su didžiausiu entuziazmu, pagarba ir meile mokosi pažinti savo tautos lobyną, taip ugdydami savo kraštui pačius tauriausius jausmus.

Liaudiškos muzikos jaunieji muzikantai, kurių vadovė Rita Džiaugienė, populiarina ir puoselėja lietuvių liaudies muziką, kurią atlieka įvairiais liaudies instrumentais,  bendradarbiauja su  kitais meniniais kolektyvais – vaikų liaudies šokių ansambliu ,,Žirginėliai”, Prūsalių vokaliniu moterų ansambliu ,,Serbentėlės“.

Kolektyvas kasmet dalyvauja  įvairiose rajono šventėse,  akompanuoja šokėjams konkursuose ,,Šoktinis“, ,,Aguonėlė“, kuriuose laimėti laureatų diplomai, o tarptautiniuose festivaliuose Lenkijoje, Turkijoje, Kroatijoje, Italijoje kolektyvas reprezentavo savo kraštą, pristatydamas savo tautos liaudies muziką užsienio šalių klausytojams.

Kolektyvo repertuarą sudaro lietuvių liaudies muzika ir kitų kompozitorių kūryba, kurią aranžuoja vadovė. Jaunieji muzikantai savo laisvalaikį skiria meniniam ugdymui ir tobulėjimui, ieškodami įvairiausių derinių ir sąskambių lietuvių liaudies muzikos erdvėje.