Vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“

Vadovė: Sonata Kazlauskytė
Tel. nr.: +370 655 40943
El. paštas: skazlauskyte@yahoo.com

Per 35 – erius kūrybinės veiklos metus Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“ iškovojo respublikiniuose konkursuose, pelnė prizines vietas įvairiose peržiūrose, laimėjo tarptautiniuose vaikų festivaliuose.

2016 metais  respublikiniame liaudiškų šokių konkurse „Aguonėlė“  liaudiškų šokių kategorijoje laimėta I vieta.
2017 m. respublikiniame liaudiškos muzikos ir šokių konkurse „Šoktinis 2017” taip pat laimėta I vieta bei nominacija „Už geriausią režisūrinį sprendimą“.
2017 m. respublikiniame liaudiškų dainų ir šokių konkurse „Jievaro tiltas“ laimėta III vieta.
2019 m. respublikiniame liaudiškų šokių konkurse „Aguonėlė“ ansamblių kategorijoje laimėta I vieta.

Ansamblį matome kiekvienoje Dainų šventėje, miesto renginiuose. Jis koncertuoja ne tik namuose, bet aplankė ir savo koncertais sužavėjo daugelio Europos šalių liaudies meno gerbėjus – lenkus, slovėnus, vokiečius, belgus, švedus, turkus, makedonus, latvius, graikus, ukrainiečius, kipriečius, marokiečius, kroatus, ispanus, kipriečius …

Visi ansamblyje dalyvaujantys vaikai ir jaunimas supranta ir vertina liaudies meną. Tokia menine kryptimi šiuo metu ansamblį veda meno vadovė Sonata Kazlauskytė, kapelos vadovė Rita Džiaugienė.

Dabar ansamblyje 5 šokėjų grupės. Šoka vaikai ir jaunimas nuo 6 iki 18 metų. Jiems ansamblis – geriausias laisvalaikio praleidimo būdas, į repeticijas susirenka po pamokų.

Visi ansamblyje šokantys vaikai ir jaunimas žengia per gyvenimą su meile ansambliui, praturtina patį ansamblį savo nuoširdumu bei energija.

Galerija