Audimo klubas

Vadovė: Jolanta Miltenė
Tel. nr.: +370 685 69612
El. paštas: jolmilt@gmail.com

Plungės kultūros centras nuo 2004 m., vykdydamas  tęstinį projektą ,,Žemaitiškų tradicijų terpėje“ supažindino visuomenę su tautodailininkų kūrybos darbais ir ėmėsi audimo amato atgaivinimo Plungės rajone. Tuo tikslu 2008 metais buvo organizuotas 168 valandų trukmės audimo seminaras. Tęsiant projekto idėją Plungės kultūros centro patalpose buvo įrengtos audimo dirbtuvės ir suburtas audėjų klubas.

* Audimo dirbtuvių tikslas – tęsti audimo amato seminaro dalyvių tobulinimosi užsiėmimus ir vykdyti audimo amato edukacinę programą suaugusiems ir jaunimui.

Audimo dirbtuvių uždaviniai:

  • Tęsti audimo amato mokymąsi, gilintis į žemaitiškas audimo tradicijas.
  • Kaupti įvairią su audimu susijusią medžiagą, rengti įvairius audimo projektus.
  • Bendradarbiauti su Švedijos Boksholmo organizacija ,,Draugas draugui“ ir Boksholmo audėjomis.
  • Su savo audiniais dalyvauti rengiamose tautodailės parodose ir mugėse.

Audimo programos paskirtis – sudaryti sąlygas kiekvienam atėjusiam įgyti audimo rankinėmis staklėmis pradmenų, pažinti audimo įvairovę.

Plungės kultūros centro AUDIMO klube yra siūlomi edukaciniai užsiėmimai mokiniams “Audimas – liaudiškoji interjero tekstilė”.

Šios edukacijos metu mokiniams bus pristatomas tradicinis audimas rankinėmis staklėmis ir audimo eksponatai: tradicinės lovatiesės, kutiniai takai, staltiesėlės, rankšluosčiai, tautinės rinktinės ir pintinės juostos, tautinis žemaitiškas kostiumas, taip pat didelės ir mažos staklės bei įrankiai, naudojami siūlams paruošti, audimo staklėms užtaisyti ir austi.

Visomis reikiamomis priemonėmis ir įrankiais aprūpina Audimo klubas.

Užsiėmimas trunka 2-3 val., priklausomai nuo žmonių skaičiaus.

Edukacinė programa moksleiviams ir vyresniems vykdoma iš anksto užsiregistravus kultūros centro tautodailės kabinete arba tel. 868569612 ( Jolanta Miltenė, LTS Plungės sk. pirmininkė)

Galerija