Naujienos

Emocingas Ukrainos kamerinio orkestro ,,Kyiv Soloists“ koncertas Plungės kultūros centre

By 2022-04-14 No Comments

Balandžio 13 d. 18 val. Plungės kultūros centre įvyko vienas iš penkių Lietuvoje surengtų Ukrainos Nacionalinio kamerinio orkestro ,,Kyiv Soloists“ koncertų. Vakaro metu skambėjo ukrainiečių atliekama programa „Mes grojame už taiką”. Orkestro muzikinė kova už taiką pasklindo po visą Europą ir nepalieka abejingų. Vakaro metu nuskambėjo ukrainiečių kompozitorių klasikų ir žymiausių šių dienų kūrėjų kūriniai, styginių orkestrui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos. Jaudinanti muzika, profesionalūs muzikai, kilnus tikslas suvienijo ir sukvietė gausybę plungiškių ir miesto svečių į Plungės kultūros centrą. Tai buvo jaudinantis, kupinas tikrų emocijų vakaras.

Koncerto pabaigoje orkestro atstovė lietuvių kalba padėkojo visiems už pagalbą Ukrainai ir jos žmonėms, bei plungiškiams už puikų priėmimą ir šio koncerto organizavimą. Sveikinimo ir padėkos žodžius tarė ir Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis ir savivaldybės meras Audrius Klišonis.

,,Kyiv Soloists“ koncerto, vykusio Plungės kultūros centre metu, kultūros centras organizavo ir lėšų rinkimo Ukrainai akciją. Plungiškiai ir miesto svečiai per vakarą suaukojo 3266 Eur. Lėšos pervestos į specialią nevyriausybinės organizacijos VšĮ ,,Mėlyna ir geltona“ sąskaitą.

Plungės kultūros centras už paramą ir bendradarbiavimą organizuojant koncertą Plungėje dėkoja pagrindiniam rėmėjui UAB ,,Plungės lagūna“, rėmėjams: konferencijų ir laisvalaikio centrui „Porto“, Liudui Skierui, restoranui „Flow“, partneriams: Lietuvos Nacionalinei filharmonijai ir Plungės ,,Rotary“ klubui.

Šiuo koncertu Plungės kultūros centras simboliškai paminėjo ir artėjančią Pasaulinę kultūros dieną, parodydamas, kad kultūrai sienos ir negandos neegzistuoja, kultūros misija visada ir visur išlieka ta pati.