Naujienos

Jau šį savaitgalį kviečiame pasinerti į Plungės miesto šventės šurmulį!

By 2024-06-11 No Comments

Jau šį savaitgalį, birželio 14–16 dienomis, Plungė kviečia linksmintis! Kaip sako žemaičiai, „pruovīsem“ savo Miesto šventę, į kurią kviečiame ir plungiškius, ir svečius. Žadame turiningą savaitgalį, dovanosiantį daug linksmų, įdomių ir prasmingų akimirkų.

Apie tai, kas visų mūsų laukia tas tris dienas, pasakojome spaudos konferencijoje, į kurią kvietėme ir žiniasklaidos atstovus, ir visus, prisidedančius prie Miesto šventės turinio.

„Turime puikią Plungės miesto šventės programą, kurioje – ir tradiciniai renginiai, ir naujovės, kurių pas mus dar nėra buvę. Viena iš jų – konferencija „Tarptautinė partnerystė: stiprybės vienija ir kuria galimybes“, kurioje dalyvaus visi mūsų užsienio partneriai, Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata, pristatysiantys viziją „Lietuva 2050“, ir visi, kuriuos domina tarptautiniai kontaktai. Norime papasakoti apie Plungę, apie Lietuvą, kuo esame įdomūs, patrauklūs ir kuria kryptimi einame. Norime daugiau sužinoti ir apie savo partnerius“, – spaudos konferenciją pradėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Kadangi Plungės miesto šventės pradžia sutampa su Birželio 14-ąja, Gedulo ir vilties diena, pirmosios dienos turinys – rimtesnis. „Ši diena pas mus nuspalvinta juodomis spalvomis. Tad šventę pradėsime rimtąja dalimi – konferencija, Gedulo ir vilties dienos paminėjimu ir solidžiu koncertu bažnyčioje. Na, o kitų dienų kultūrinė programa, kurią, padedami kolektyvų, supynė mūsų Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Vida Saukalienė, Plungės kultūros centro direktorius  Romas Matulis ir Plungės viešosios bibliotekos direktorė Gintarė Gurevičiūtė, – sklidina linksmybių ir pramogų. Sporto mėgėjams – tarptautinis futbolo turnyras“, – kalbėjo meras Audrius Klišonis.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Vaitkuvienė, pristatydama konferenciją „Tarptautinė partnerystė: stiprybės vienija ir kuria galimybes“, paminėjo, kad norima įvesti tradiciją – Miesto šventę pradėti darbingai. Pernai buvo surengtas IQ forumas, šiemet – konferencija su užsienio partneriais. Tam, kad geriau vieni kitus pažintume, kad megztume kontaktus ir dar glaudžiau bendradarbiautume. „Kviečiame registruotis ir dalyvauti visus, ką domina partnerystė su mūsų miestais partneriais: Mendenu (Vokietija), Tukumu (Latvija), Kvareliu (Sakartvelas), Bruntaliu (Čekija), Golub Dobžynu (Lenkija), Konotopu (Ukraina), Bjerkreimu (Norvegija). Tiks Boksholmo (Švedijos) atstovų šiemet nesulauksime, visi kiti dalyvaus. Norvegų – ypač gausi delegacija, su jais atnaujinsime prieš 30 metų pasirašytą partnerystės sutartį“, – pasakojo Žaneta Vaitkuvienė.

Kaip sakė Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, džiugu, kad mūsų Miesto šventė kasmet auga ir tampa vis brandesnė, iš kultūrinio renginio ji virto į solidų kompleksinį projektą, kuris įtraukia visus. Miestas apie save komunikuoja visomis prasmėmis: kultūra, verslu, tarptautiniais ryšiais. „Mūsų Miesto šventė – kaip geras vynas. Metai ją daro vis brandesnę ir geresnę. Ir tai puiku! Tai dienos, kai visus kviečiame sugrįžti, atvažiuoti, pabūti kartu, švęsti ar tiesiog pasivaikščioti gatvėmis“, – džiaugėsi Romas Matulis.

Programoje – išties gausu kultūrinių renginių, meninių projektų. Beje, kultūros centras Miesto šventę pradeda birželio 13-ąją, ketvirtadienį, atidarydamas dviejų kūrėjų parodas. Birželio 14-osios vakarą visi kviečiami į Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią. „Man gražu ir solidu, kad Miesto šventę pradedame būtent bažnyčioje, kuri kiekvienam iš mūsų – labai svarbi vieta. O kartu ir labai graži. Juolab kad šventę pradedame Gedulo ir vilties dieną. Pradžiai – šv. Mišios, po jų – teatro „Saula“ ir folkloro ansamblio „Gondinga“ meninis istorinis akcentas, skirtas Gedulo ir vilties dienai, o tada jau peraugsim į Plungės miesto šventės ir tarptautinio folkloro festivalio „Saulelė raudona“ atidarymą. Kartu su  VDU Muzikos akademijos kameriniu orkestru ir operos solistu Eugenijumi Chrebtovu. Tad pradžia – rami ir tauri, su patriotinėmis dainomis“, – pristatė Plungės kultūros centro vadovas.

Romas Matulis pasidžiaugė, kad mūsų Miesto šventė – ne kviestinių atlikėjų kratinys, o bendras visų jį organizuojančiųjų ir kuriančiųjų kūrinys. Vien „Saulėlėje raudonoje“ pasirodys 12 kolektyvų, apie 400 dalyvių. Iš užsienio – 4 kolektyvai. Daug ugnies ir temperamento įnešiantys – kolektyvai iš Ukrainos ir Čekijos. Lietuvai atstovaus kolektyvai iš visų regionų, tad Plungėje dainuos ir šoks visa Lietuva, girdėsim skirtingas tarmes, gėrėsimės tautiniais kostiumais. Veiksmas vyks ne tik scenoje, bet ir gatvėje – kad plungiškiai išvystų visos Lietuvos margumą.

Naujovė: kunigaikščių Oginskių parke akį džiugins ant drobių sukurtos žemaitiško rašto, dainų tekstų ir gamtos vaizdų instaliacijos. Kita – festivalio „Saulelė raudona“ dalyviai kvies į folkloro ratus – sustojus į ratą, kartu padainuoti ir pabendrauti. Visa tai – skirtingose miesto erdvėse.

Šeštadienio vakarą – bendra folkloro kolektyvų ir operos dainininko Liudo Mikalausko, kuris ne tik dainuos, bet ir ves vakarą, koncertas. Vėliau – Plungės simfoninis orkestras pasirodys su atlikėju Linu Adomaičiu.

Šventę užbaigsim sekmadienį. Taip pat bažnyčioje, su žvilgsniu į istoriją – giedant autentiškas tautines giesmes, kokias prisimena tik mūsų močiutės.

Į Miesto šventę aktyviai įsitraukia ir Plungės viešoji biblioteka, kuri kooperuojasi su Atviru jaunimo centru. Šeštadienį, nuo 12 iki 18 valandos, vaikai ir jaunuoliai bus kviečiami į nemokamas pramogas ir edukacijas: visų laukia stalo žaidimai, etno tatuiruotės, žalvario edukacija ir t. t. Suaugusiesiems skirtos veiklos bus orientuotos į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą: tradicinėje „Foto alėjoje“ bus galima išvysti fotografijas, darytas einant M. K. Čiurlionio keliu; „Susitikimų kambaryje“ – 1905 m. Kaukazo kalnų papėdėje paties M. K. Čiurlionio darytas fotografijas; M. K. Čiurlionio temą palies ir fotografijų paroda „Fish Fetish“ bei grupės „Vaibai ore“ pasirodymas. Dar vienas bibliotekos renginys – DA DA eilių skaitymas ir dainavimas.

„Stengiamės, kad Miesto šventė būtų tokia, kurioje sau vietą ir įdomių veiklų rastų kiekvienas miestietis ir svečias – folkloras, rimtoji muzika, popmuzikos atlikėjų pasirodymai, fotografijos, dailės parodos, edukacijos ir visa kita“, – sakė Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Vida Saukalienė.

Birželio 14-oji – iškilesnė diena, kurią baigsime kokybiškam kinui dedikuotu renginiu, – visus kviečiame į parką, prie žirgyno, kur vyks vasaros kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“. Jame išvysime keturis filmus, iš kurių du – šiųmetinių „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų laureatai. Filmus pristatys aktorė Emilija Latėnaitė.

Vienas pagrindinių šeštadienio akcentų – amatų mugė, į kurią įsilieja ir kaimo bendruomenės, Vietos veiklos grupė, Turizmo informacijos centras. Bendruomenių miestelis įsikurs prie laikrodžio, o kitoje gatvės pusėje, šalia kultūros centro, savo veiklas pristatys ir gerą nuotaiką dovanos kaimo kultūros centrų kolektyvai, Plungės ir Platelių meno mokyklų ugdytiniai.

Kaip ir kasmet, šeštadienio rytą organizuojamas iškilmingas Savivaldybės tarybos posėdis. Vienas pakiliausių jo momentų – kultūrai ir menui nusipelniusių asmenų apdovanojimas. Šiemet premijos skiriamos Plungės Mykolo Oginskio meno  mokyklos mokytojai metodininkei Irenai Bakanauskienei ir visoje Lietuvoje žinomam menininkui, medžio skulptoriui ir kryždirbiui Antanui Vaškiui.

„Kasmet kyla klausimas – organizuoti eiseną ar ne. Bet, kai matome, kaip žmonės jos laukia ir kiek daug gerų emocijų ji sukelia, nusprendžiame, jog ji reikalinga. Taigi teatralizuota eisena vyks ir šiemet, tik ji kiek paankstinta – 16 valandą. O tai, kuris kolektyvas, įmonė ar organizacija buvo spalvingiausia, gausiausia, originaliausia ir panašiai, spręs žiūrovai. Laimėtojai šįkart bus apdovanoti po Miesto šventės“, – pasakojo Vida Saukalienė.

Šeštadienio vakaras, kaip ir įprasta, – pramoginis. „Ilgai svarstėm, ką kviesti, kad būtų patenkinti visų poreikiai ir skoniai. Svajonė buvo bendra Lino Adomaičio ir Plungės simfoninio orkestro programa. Tai pavyko. Vakarą vainikuos vis populiarėjančios atlikėjos GJAN koncertas ir NO DJs (Viktoro Diawaros) pasirodymas. Manau, vakaro programa džiugins kiekvieną šventės dalyvį“, – įsitikinusi Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja.

Spaudos konferenciją reziumavęs Savivaldybės meras Audrius Klišonis sakė: „Kad šventė įvyktų, labai daug nuveikia mūsų kultūros darbuotojai, turintys didžiulį kūrybinį potencialą. Programa jau sudėliota, organizaciniai reikalai išspręsti, belieka laukti dienos, kuomet miestas taps gyvas ir kunkuliuojantis. Laukia įspūdingi renginiai, puikus laikas, geros emocijos ir graži visų mūsų bendrystė. Tad iki susitikimo visiems mums svarbiausioje Plungės miesto šventėje!“

(P. S. Tiksli informacija apie renginius ir jų laiką – Miesto šventės afišoje)

 

Plungės rajono savivaldybės informacija