Naujienos

Plungės kultūros centras rengia pirmąjį Lietuvoje Morės aukcioną

By 2021-02-09 No Comments

Nors žiema rodos tik dabar rimtai įsisiautėjo, o jau žiūrėk čia pat ir Užgavėnių šventė. Tai senas ir gražias tradicijas turinti lietuviška šventė, kai per žiemą sustorėjusį Lašininį nugali pavasario simbolis Kanapinis. Ir visi sočių blynų prikirtę, ant kaitrios ugnies sudegina žiemos simbolį – Morę. O jau sudeginę pavasario laukti pradeda.

Žinoma, visą Lietuvą sukaustęs karantinas šiemet keičia ir Užgavėnių tradicijas. Tačiau tradicijų laikytis privalu, todėl ir švęsti reikia. Taigi kviečiant pavasarį ir vejant karantiną su žiema kartu,  Plungės kultūros centras pirmą kartą,  labai gilių Užgavėnių šventimo istorijoje,  žiemos simbolį Morę ne degins, o parduos aukcione. Aukciono pradžią Plungės kultūros centras skelbs vasario 15 d. 15 val.  socialinio tinklo ,,Facebook“ savo  paskyroje. Aukcionas tęsis iki vasario 16 d. 16 val. Visi gyvai norėsiantys apžiūrėti, pačiupinėti, įvertinti prekę ar su ją įsiamžinti, galės ateiti į Senamiesčio aikštę, kurioje ir puikuosis žiemos simbolis – Morė.

Norintys pirmieji Lietuvoje įsigyti Morę ir galbūt savo kieme ją sudeginti ir tuo pasipuikuoti, o gal iki kitų metų išsaugoti, turės po Morės nuotrauka kultūros centro Facebook paskyroje parašyti apie šią gražuolę Morę šlovinantį  ketureilį ar  sukurti žiemišką eilėraštį, o gal  sušokti šokį, ar sudainuoti dainą. Čia jau kuo įdomiau pasirodysite, tuo geriau, nes aukciono dalyvių kūrybiškumą vertins solidi komisija, kuriai vadovaus Kanapinis. Kūrybingiausiai pagarbinęs Morę ir bus šio linksmo užgavėniško aukciono nugalėtojas. Nugalėtojas vasario 16 d. 16 val. galės į savo namus parsivežti šią žiemos gražuolę. Tuo pačiu tapti pirmuoju Lietuvoje Morės savininku.

Taigi nepraleiskite progos sudalyvauti, ar bent stebėti Plungės kultūros centro organizuojamą Užgavėnių švenčių aukcioną. Tikri pokyčiai laukia Užgavėnių šventės, kurioje pirmą kartą aukcione bus parduotas žiemos simbolis Morė.