Naujienos

Plungės teatrui ,,Saula“ ir jo vadovams svarbiausi mėgėjų teatro srities nacionaliniai apdovanojimai

By 2020-06-29 No Comments

Birželio 27 d.  Pasvalyje įvyko svarbiausia Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos inicijuojama nacionalinė mėgėjų teatrų šventė ,,Tegyvuoja teatras“. Šventė rengiama kaskart vis kitame mieste, šiemet ši šventė jau surengta šešioliktą kartą.  Joje kaip ir kasmet įteikiami svarbiausi mėgėjų  teatro srities apdovanojimai.

Šventėje išskirtinio dėmesio ir apdovanojimų gausos sulaukė  Plungės kultūros centro  vaikų ir jaunimo teatras ,,Saula“ ir jo vadovai Sigita ir Romas Matuliai.   Iš dešimties garbingų nominacijų  teatras  ,,Saula“  ir jo režisieriai Sigita ir Romas Matuliai net dviejose nominacijose tapo diplomantais. Diplomai mūsų teatralams įteikti nominacijose „Ryškiausias muzikinis garsinis spektaklio sprendimas“ ir „Ryškiausias aktorių ansamblis“. O vienoje svarbiausių nominacijų ,,Ryškiausias vaikų teatro spektaklis“  teatras ,,Saula“ paskelbtas laureatu ir  jis apdovanotas pagrindiniu prizu.

Šventės metu teatro ,,Saula“ režisieriams įteiktas ir dar vienas nacionalinis apdovanojimas, tai iškiliausios lietuviškojo profesionalaus teatro legendos Kazimieros Kymantaitės vardo pagrindinis prizas ,,Už ilgametę kūrybinę veiklą, nacionalinės dramaturgijos puoselėjimą, inovatyvią projektinę veiklą, originalios teatro kalbos ieškojimus“.

Džiugu, kad toks išskirtinis, Plungę šalyje ir  pasaulyje garsinantis kolektyvas – vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ ir jo vadovai Sigita ir Romas Matuliai, kuria būtent mūsų mieste, suteikdamas jam išskirtinumą ir galimybę mūsų krašto vaikams ir jaunimui gauti aukščiausio profesionalumo meninį ugdymą. O visi plungiškiai gali mėgautis prasmingais, brandžiais ir kokybiškais teatro „Saula“ kuriamais  spektakliais ir inicijuojamais  inovatyviais meno projektais.