Naujienos

PLUNGIŠKIAI REŽISIERIAI IEŠKOJO LIETUVIŠKŲJŲ IR ITALIŠKŲJŲ TRADICIJŲ SĄSAJŲ

By 2023-09-11 No Comments

Rugsėjo 2-9 dienomis  Plungės kultūros centro teatro ,,Saula” jaunimo grupės aktoriai ir vadovai Sigita ir Romas Matuliai dalyvavo  ES programos ,,Erasmus+“ teatrinio projekto ,,The Theater Of Places – We listen to the silence of the spaces” baigiamosiose veiklose  ir tarptautiniame  teatrų festivalyje  ,,Sele teatro fest“ Italijoje Oliveta Citra mieste. Įstabaus grožio, net IV amžiaus prieš Kristų kultūros istoriją menančiame Pietų Italijos kalnų mieste vykusiame projekte ir teatrų festivalyje  dalyvavo teatrai iš Lietuvos, Pietų Korėjos, Italijos, Lenkijos, Latvijos ir Rumunijos.

Teatro ,,Saula“ aktoriai Italijos žiūrovams  ir tarptautiniai auditorijai pristatė savo naujausią spektaklį ,,Švari“, kuris pastatytas pagal to paties pavadinimo Juno Dawson romaną. Spektaklis žiūrovų sutiktas labai šiltai ir su didžiulėmis ovacijomis. Projekto metu teatro ,,Saula“ vadovai Sigita ir Romas Matuliai sukūrė  ir pastatė spektaklį  ,,Prabudimas“, kuriame vaidino aktoriai iš visų grupių dalyvavusių projekte. Remdamiesi senaisiais romėnų pasakojimais  režisieriai  ieškojo itališkojo  ir lietuviškojo turgaus tradicijų sąveikų, jų reikšmės vietos gyventojams, tradicijoms ir gyvenimo būdui. Pačių sukurtą storiją  įkūnijo šimtametėse  kalnų miestelio sienose, skardžiuose, fontanuose, siaurose  gatvelėse ir pilies aikštėje. Unikalios  aplinkos sumanus panaudojimas spektaklio istorijai, lietuviškosios ir itališkosios tradicijos ir jų žaismingumas, kūrybinis sumanymas  spektaklį padarė ypatingai įtaigų, vizualų ir patrauklų žiūrovams.

Be spektaklio rodymo ir kūrimo, teatro ,,Saula“ aktoriai dalyvavo įvairių šalių režisierių laboratorijose, gatvės vaidinimuose, trumpametražių filmų festivalyje, susitikimuose, kūrybinėse diskusijose, kūrybiniuose vakaruose, susipažino su Oliveta Citra miestelio istorinėmis vietomis.