Naujienos

Plungiškių teatras „Saula“ pasakojo lietuviškus mitus ir padavimus istorinėse Compagna (Italija) miesto erdvėse  

By 2022-08-26 No Comments

Rugpjūčio 18-26 dienomis Plungės kultūros centro teatro „Saula“ aktoriai, režisieriai Sigita ir Romas Matuliai, dalyvavo ES programos Erazmus + finansuojamo teatrinio projekto „Kick the Covid“ baigiamosiose veiklose Salerno regione Italijoje. Projekto veiklas Plungės teatras „Saula“ vykdo kartu su partneriais teatrinėmis grupėmis iš Latvijos, Rumunijos ir projekto šeimininkais Italijos teatro asociacija „Teatro del Dioscuri“.

Projekto metu svarbiausiu akcentu tapo plungiškių režisierių Sigitos ir Romo Matulių kuriamas spektaklis „Kalbantis vanduo“. Spektaklio kūrėjai patys kūrė dramaturgiją remdamiesi lietuviškais mitais, pasakomis ir padavimais. Sukurtas spektaklis projekto baigiamųjų veiklų metu pastatytas nepaprastai gražaus, istorinio kalnų miesto Compagna viešosiose erdvėse, gatvėse, istorinių pastatų sienose, bei arkose. Be teatro „Saula“ aktorių spektaklyje vaidino aktoriai iš Italijos, Rumunijos ir Latvijos. Spektakliui unikalumo ir nepaprasto emocinio užtaiso suteikė specialiai projektui užtvindytos ir srauniomis upėmis tapusios miestelio gatvės. Compagnos miesto puikus geografinis išsidėstymas nuo stataus kalno žemyn, leido specialiai šiam projektui didžiuliais šliuzais užtvenkti nepaprastai sraunią kalnų upę Tenzę, kuri pasukusi savo vagą tiesiog užtvindė miesto gatves ir tapo gyva spektaklio scenografija, bei emocijos kūrėja. Žiūrovai interaktyviomis priemonėmis įtraukti į veiksmą, kartu išgyveno, mylėjo, džiaugėsi, laistėsi, maudėsi ar ieškojo gintarų. Režisierių Sigitos ir Romo Matulių sukurtas spektaklis sulaukė didžiulio Italų ir būrių turistų susižavėjimo, kurie tiesiog plūdo stebėti unikalaus reginio.

Be spektaklio kūrimo ir pristatymų plungiškių teatro „Saula“ aktoriai dalyvavo tarptautinėse teatrų laboratorijose, vaidino režisierių iš Italijos, Rumunijos ir Latvijos kuriamuose vaidinimuose, mokėsi naujų teatrinių metodikų, rengė viešus pasirodymus, lietuviškos kultūros tradicijų pristatymą. Kartu su kitais projekto dalyviais aplankė Salerno ir Neapolio miestus, Paestum nacionalinį parką su graikiškomis šventyklomis, Vėzuvijaus ugnikalnio papėdę, Erkolano unikalųjį miestą, dar vadinamą „Mažąja Pompėje“, nes miestas sėkmingai atkovotas iš lavos gniaužtų. Didžiulį įspūdį paliko visiems aukštai kalnuose aplankyti Švento Bortolomiejaus, Švenčiausios Avigliano Mergelės, Pranciškonų vienuolynai, kiti kalnuotojo Italijos regiono perlai. Žinoma alyvuogių gamyba, tai neatskiriama italų gyvenimo būdo ir istorijos dalis, todėl džiugu, kad projekto dalyviai galėjo susipažinti su šio tyrojo Italijos aukso gamybos procesu antroje pagal dydį Italijos aliejaus gamykloje „Oro“.

Tačiau svarbiausia viso projekto metu plungiškius lydėjusi gera emocija, teatrinė atmosfera, kūrybiškumas, bendravimas su naujais ir jau pažystamais teatro žmonėmis iš kitų šalių, mokymasis ir buvimas nepaprastai prasmingoje, motyvuojančioje, ugdančioje aplinkoje. Teatro „Saula“ ir teatro grupių iš Italijos, Latvijos ir Rumunijos projektas „Kick the Covid“ baigėsi, tačiau jis sugeneravo daugybę naujų idėjų ir atvėrė naujas galimybes, bei naujus pasiūlymus.