Naujienos

ŠOKIO IR MUZIKOS SPEKTAKLIS JAUNIMUI MANO PITERIS PENAS

By 2021-11-18 No Comments
Lapkričio 23 d. 18 val. Plungės kultūros centre, vizualus ir muzikalus pasakojimas apie atsisveikinimą su vaikyste ir gebėjimą priimti greta esantį ir mūsų viduje gyvenantį kitą. Rekomenduojamas jaunuoliams nuo 12 metų.
Šokio spektaklis „Mano Piteris Penas“ – tai pasakojimas apie XXI amžiaus Niekados šalį. Scenografo Artūro Šimonio ir vaizdo menininko Tomo Jurgino sukurtoje erdvėje, kažkur tarp fantazijos ir realybės būrys šokėjų ir keturi violončelininkai kuria asociatyvų pasakojimą apie šiuolaikinį Piterį Peną, kurio pagrindas – dviejų jaunuolių kelionė suaugusiųjų pasaulio link. Šokiu ir muzika čia perteikiamos paauglystėje ypač aktualios jaunuolių tarpusavio santykių peripetijos, jauno žmogaus bandymai ir (ne)noras suaugti, vidinių atskaitos taškų paieškos. Keliamas klausimas, kada pasiekiama branda: ar išsikovojus vietą tarp išrinktųjų, ar tuomet, kai sugebi besąlygiškai priimti kitą, kitokį ir patį save?
Šeiko šokio teatrui svarbu ne tik kurti įdomius ir įtraukiančius spektaklius, bet ir įgyvendinti įvairovės teatre, socialinės atskirties mažinimo idėjas. Tad spektaklyje „Mano Piteris Penas“ pirmąsyk kartu su šokio teatro trupe pasirodo Julius Jurevičius, turintis Dauno sindromą. Kurdama spektaklį ir atsispirdama nuo kito, kitokio sąvokos choreografė A. Šeiko itin skirtingų patirčių atlikėjų judėjimą sujungė į vientisą šiuolaikinės choreografijos audinį.
Muziką spektakliui sukūrė vienas žymiausių šiuolaikinių vokiečių kompozitorių – Svenas Helbigas, kuriantis muziką tokioms grupėms kaip Pet Shop Boys ar Rammstein. Tai – pirmasis kompozitoriaus kūrinys, sukurtas specialiai Lietuvos šiuolaikinio šokio projektui, už kurį jis buvo apdovanotas aukščiausiu Lietuvos profesionalaus scenos meno apdovanojimu „Auksiniu scenos kryžiumi“. O choreografei A. Šeiko šis spektaklis „Auksinį scenos kryžių“ pelnė spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje.
Choreografė, režisierė: Agnija Šeiko
Kompozitorius: Sven Helbig (DE)
Muzikos vadovas: Mindaugas Bačkus
Scenografas, kostiumų dailininkas: Artūras Šimonis
Asistentės: Dovilė Binkauskaitė, Gintarė Marija Ščavinskaitė
Šokėjai: Mantas Černeckas, Inga Kuznecova, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Oksana Griaznova, Julius Jurevičius
Muzikos atlikėjai: Kornelija Kupšytė, Jurgis Karbauskas, Karolis Vaičiulis, Marius Sakavičius
Vaizdo menininkas: Tomas Jurginas
Šviesų dizaineris: Stasys Jamantas
Prodiuserė: Vilija Bartašiūtė
Premjera: 2018
Trukmė: 50 min.
Nemokamus kvietimus kviečiame pasiimti apsilankius kultūros centro bilietų kasoje, darbo dienomis 15-18 val.
Organizatorius Rietavo kultūros centras, partneris Plungės kultūros centras, projekto veiklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba