Naujienos

Tarptautinė folkloro šventė kviečia į Plungę

By 2022-06-16 No Comments

Birželio 17-19 dienomis Plungėje vyks  miesto gimtadienio šventė ir XIV-asis tarptautinis folkloro festivalis ,,Saulelė raudona“. Šį festivalį Plungės kultūros centras organizuoja kas du metus. Įgyvendinant projekto veiklas prisidedame prie įvairių Lietuvos regionų folkloro ir etinių tradicijų puoselėjimo, populiarinimo bei suteikiame palankias galimybes plungiškiams ir miesto svečiams pažinti ir kitų šalių tradicinius šokius ir dainas.

Šiais metais festivalyje dalyvaus ir savo pasirodymais džiugins net 13 folkloro kolektyvų iš visos Lietuvos: festivalio šeimininkai – Plungės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Gondinga“, Vilniaus miesto tradicinė kapela ,,Duja“, Pasvalio kultūros centro folkloro ansamblis ,,Rags“, Birštono kultūros centro folkloro ansamblis ,,Raskila“, Šilutės H. Šojaus muziejaus folkloro ansamblis ,,Ramytė“, Kelmės kultūros centro folkloro ansambliai ,,Taduja“ ir ,,Judlė“, Marijampolės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Žibnyčia“, Telšių kultūros centro folkloro ansamblis ,,Spigėns“, Mažeikių rajono Židikų kultūros centro folkloro ansamblis ,,Sodžius“, Tirkšlių kultūros centro folkloro ansamblis ,,Guojee“, Plungės rajono savivaldybės Šateikių kultūros centro folkloro ansamblis ,,Šateike“ ir Žemaičių Kalvarijos kultūros centro Platelių filialo folkloro ansamblis ,,Platelē“. Specialius pasirodymus ruošia ir festivalio svečiai iš kitų šalių: folkloro asociacija ,,Lancova vas“ (Slovėnija) ir liaudiškų šokių grupė ,,Raciborzanie“ iš Lenkijos.

Festivalio pradžią, birželio 17 d. skelbs svečių iš Slovėnijos ir Lenkijos bei šventės šeimininkų folkloro ansamblio ,,Gondinga“ (vad. Dalia Stasikėlienė) pasirodymai prie Florijono paminklo, šeštadienį kolektyvai bendrus kūrinius ir solines programas pristatys atidarymo ir didžiajame vakaro koncerte, kuris vyks Babrungo slėnyje, taip pat koncertai dienos metu vyks  Senamiesčio aikštėje. Festivalio veiklas birželio 18 dienos vakarą vainikuos ,,Lietuvos trombonų projektas su Loreta Sungailienė“. Tai – unikalus muzikinis projektas, kurį pristato penkių profesionalių trombonininkų ansamblis, liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė ir perkusininkas Artūras Maniušis. Atlikėjai rengia koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvauja tarptautiniuose džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, o birželio 18 dieną 21 val. pasirodys Plungės Babrungo slėnyje. Birželio 19 dieną prie M. Oginskio rūmų vyks baigiamieji festivalio dalyvių pasirodymai.

Kviečiame apsilankyti Plungėje birželio 17-19 dienomis. Projekto veiklas iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Plungės rajono savivaldybė.