meno
Teatras SAULA ir neformalaus švietimo programa ,,Teatrinio ugdymo programa teatre ,,Saula”

saula

Meno vadovai, režisieriai: Sigita Matulienė Tel. nr.: +370 618 85933 El. p. s.matuliene@gmail.com Romas Matulis Tel. nr.: +370 687 30484 El. p.: romas.matulis@gmail.com

Teatras „Saula“ – tai 90 jaunų žmonių, įsimylėjusių teatrą ir savo laisvalaikį įprasminančių teatro menu. Kas dvejus metus Plungėje rengia tarptautinę teatrų laboratoriją-festivalį „Mažoji Melpomenė“. Teatras „Saula“ – nominacijų „AUKSO PAUKŠTĖ“ ir „TEGYVUOJA TEATRAS“ laureatas, daugkartiniai respublikinio teatro konkurso „Šimtakojis“ laureatai, triskart atrinktas  dalyvauti Pasauliniame vaikų teatrų festivalyje-forume.  Kolektyvas savo spektaklius rodė  Čekijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Suomijoje, Italijoje, Japonijoje ir kitose šalyse

Vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis ŽIRGINĖLIAI ir neformalaus švietimo ,,Žirginėliai” programa

Vadovė: Sonata Kazlauskytė Tel. nr.: +370 655 40943 El. p.: skazlauskyte@yahoo.com

„Žirginėliai“, 2024 metais  minės savo kūrybinės veiklos 40- tuosius metus. Ansamblis dalyvauja visuose Plungės miesto šventiniuose renginiuose, Lietuvos dainų šventėse, aplankė ir savo koncertais sužavėjo daugelio pasaulio šalių liaudies meno gerbėjus. Ansamblio iniciatyva nuo 2015 metų organizuojamas respublikinis liaudiškos muzikos ir šokio konkursas „Šoktinis“. Pastarųjų metų ansamblio laimėjimai ir prizinės vietos –  sceninių lietuvių liaudies šokių konkurse „ Šoka Lietuva 2021“ jaunių grupės Laureatai ir  Lietuvos Šiaurės krašto suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurse „Suk, suk ratelį“ jaunimo šokių grupės I laipsnio diplomas, 2023 metais tapo liaudiškų šokių konkurso ,,Šoktinis” I vietos laureatai.

Vaikų ir jaunimo vokalinė grupė HELLO ir neformalaus švietimo programa ,,Vaikų ir jaunimo vokalinis ugdymas kolektyve ,,Hello”

Vadovė: Aida Kaunienė Tel. nr.: +370 647 30181 El. p.: aida.mackeviciute@gmail.com

Kolektyvas buvo įkurtas 2006 metais. Šiuo metu kolektyve yra 31 dalyviai nuo 4 iki 19 metų amžiaus. Kolektyvas koncertuoja miesto bendruomenei, šalies renginiuose, konkursuose, dalyvauja  šventėse, bendradarbiauja su kitais meniniais jaunimo kolektyvais, pristato bendrus projektus.

EGLĖS BALETO STUDIJA ir neformalaus švietimo programa ,,Klasikinio šokio (baleto) studijos programa”

Vadovė: Eglė Norkevičiūtė-Novoruckienė Tel. nr.: +370 675 20047
El.p. : egle.norkeviciute@gmail.com

Kolektyvas gyvuoja aštuonerius metus. Šiuo metu baleto studijoje šoka daugiau nei 150 įvairaus amžiau balerinų. Baleto studija yra pastačiusi ir parodžiusi keturis vaikų baleto spektaklius, aktyviai dalyvauja įvairiuose respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose ir pelnė begalę laimėjimų. Šiais mokslo metais balerinos dalyvavo Serbijos nacionalinės televizijos festivalyje ir pavasarį ruošiasi važiuoti į Turkijos nacionalinės televizijos festivalį.

VAIKŲ IR JAUNIMO LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELA ir neformalaus švietimo programa ,,Vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos kapeloje ,,Žirginėliai”

Vadovė: Rita Džiaugienė Tel. nr.: +370 683 07727 El. p.: mykoliukai@gmail.com

Kapelos muzikantai su didžiausiu entuziazmu, pagarba ir meile mokosi pažinti savo tautos lobyną, taip ugdydami savo kraštui pačius tauriausius jausmus. Liaudiškos muzikos jaunieji muzikantai populiarina ir puoselėja lietuvių liaudies muziką, kurią atlieka įvairiais liaudies instrumentais,  bendradarbiauja su  kitais meniniais kolektyvais. Kolektyvo repertuarą sudaro lietuvių liaudies muzika ir kitų kompozitorių kūryba, kurią aranžuoja vadovė. Jaunieji muzikantai savo laisvalaikį skiria meniniam ugdymui ir tobulėjimui, ieškodami įvairiausių derinių ir sąskambių lietuvių liaudies muzikos erdvėje.

AUDIMO KLUBAS

Vadovė: Jolanta Miltenė Tel. nr.: +370 685 69612 El. p.: jolmilt@gmail.com

Klubas bendradarbiaudamas su Švedijos Boksholmo organizacija ,,Draugas draugui“ tęsia audimo amato mokymąsi, gilindamiesi į žemaitiškas audimo tradicijas, rengia įvairius audimo projektus, veda audimo edukacinius užsiėmimus vaikams, jaunimui ir suaugusiems, o savo austus gaminius pristato tautodailės parodose ir mugėse.  Audimo klube yra siūlomi edukaciniai užsiėmimai, kurių metu yra pristatomas tradicinis audimas rankinėmis staklėmis ir audimo eksponatai: tradicinės lovatiesės, kutiniai takai, staltiesėlės, rankšluosčiai, tautinės rinktinės ir pintinės juostos, tautinis žemaitiškas kostiumas, taip pat didelės ir mažos staklės bei įrankiai, naudojami siūlams paruošti, audimo staklėms užtaisyti ir austi.

KAMERINIS CHORAS

Vadovas: Alfonsas Vildžiūnas Tel. nr.: +370 616 29588 El. p.: alfavildziunas@gmail.com

Choras įkurtas 1986 metais. Didžioji dalis choristų – tai žmonės turintys muzikinį išsilavinimą, kultūros ir švietimo darbuotojai. Choro repertuarą sudaro įvairių epochų ir stilių bažnytinė bei pasaulinė muzika. Kolektyvas aktyviai dalyvauja įvairiuose respublikiniuose renginiuose, šventėse, festivaliuose, konkursuose. Visų Pasaulio lietuvių dainų švenčių, bei Baltijos šalių dainų švenčių dalyvis. Koncertuota Švedijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse.

Kapelija ROKUNDA

Vadovas Alfredas Lučinkas Tel. nr. +37061589290 El.p. alfredas.lucinskas@gmail.com

Kapelija susibūrė 2022 rugsėjo mėnesį.  Kolektyvo repertuare skamba romansai, liaudies dainos ir muzika bei autoriniai kūriniai. Dalyviai – liaudies muzikos mylėtojai. ,,Rokunda” yra aktyvus įvairių renginių, festivalių, švenčių dalyvis.

Renginių vedimo ir savanorystės klubas ROK

Vad. Renata Žukauskė Tel. nr. +37061702436 el.p. renginiai.plungeskc@gmail.com

2019 metais įkurtas klubas buria aktyvius ir kūrybingus jaunuolius. Čia jaunimas aktyviai įtraukiamas į visapusišką renginio organizavimo procesą – nuo idėjos iškėlimo, generavimo iki paties renginio įgyvendinimo. Renginių organizavimo procese jaunimas turi galimybę įgyvendinti savo mintis ir idėjas, ugdyti įvairius gebėjimus, pažinti ir auginti save kaip asmenybę.

PLUNGĖS KRAŠTO TAUTODAILININKAI

Vadovė: Jolanta Miltenė Tel. nr.: +370 685 69612 El. p.: jolmilt@gmail.com

Plungės rajone gyvena ir kuria 68 tautodailininkų sąjungos nariai ir nemažas būrys menininkų mėgėjų, kurie savo kūrybine veikla siekia papildyti sąjungos gretas. Plungės kultūros centre yra sudarytos puikios sąlygos, kurios palaiko ir užtikrina tautodailininkų organizacijos gyvybingumą. Čia buriasi medžio drožėjai, tapytojai, audėjai, keramikai, kalviai, pynėjai, karpinių meistrai ir įvairių rankdarbių meistrai. Plungės tautodailininkų organizacija kasmet organizuoja įvairių kūrybos žanrų parodas, teorinius – praktinius seminarus, konkursus, muges, įvairias šventes. 

VOKALINIS ANSAMBLIS

Vadovė: Valentina Balčiauskienė Tel. nr.: +370 699 47965 El. p.: vbalciauskiene@gmail.com

Kolektyvas beveik penkis dešimtmečius puoselėja tautos meną, praeities tradicijas, stiprina šeimų ir visuomenės ryšį. Tai dainų švenčių, koncertų, minėjimų, įvairių konkursų ir festivalių dalyvis, prizinių vietų laimėtojas. Ansamblio repertuaras labai įvairus. Tai kartu su šokių ir dainų ansambliu „Suvartukas“ bendros koncertinės programos bei originalios ir harmonizuotos lietuvių liaudies dainos ir šokiai.

SIMFONINIS ORKESTRAS ir neformalaus švietimo programa ,,Vaikų ir jaunimo meninis ugdymas populiariosios muzikos orkestre”

simfoninis

Vadovė: Ieva Lygnugarienė Tel. nr.: +370 614 56306 El. p.: varkalyte@gmail.com Dirigentas: Paulius Lygnugaris Tel. nr.: +370 621 24923 El. p.: pauliuslygnugaris@gmail.com

Simfoninis orkestras susikūrė 2015 metų pabaigoje. Tai bene vienintelis tokio pobūdžio meno kolektyvas, kuriantis ne šalies didmiestyje, o regione. 2017 m. iškilmingos Lietuvos kultūros centrų asociacijos apdovanojimų „Auksinis feniksas” ceremonijos metu orkestro vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai nominuoti geriausiais metų kultūros ir meno kūrėjais. Šiandien orkestre groja apie 40 muzikantų, kurių tarpe – didelė dalis šios srities muzikų profesionalų. Repertuaras yra nuolat keičiamas ir papildomas naujais kūriniais. Orkestrą kviečiasi akomponuoti ir žinomi šalies atlikėjai bei grupės savo soliniuose koncertuose. Kolektyvas aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse.

MERGINŲ CHOREOGRAFINĖ GRUPĖ ir neformalaus švietimo programa ,,Merginų choreografinė grupė”

Vadovė: Edita Rimeikytė Tel. nr.: +370 618 12044 El. p.: sniegexx@gmail.com

Kolektyvas įkurtas 2008 m., jame šoka 14-18m. merginos. Šokiai atliekami grojant pučiamųjų instrumentų orkestrui, tinka eitynėms. Kolektyvas dalyvauja Lietuvių Dainų šventėse, Miesto  šventėse, įvairiuose koncertuose ir pasirodymuose užsienyje, Lietuvoje bei Plungėje kartu su Pučiamųjų instrumentų orkestru.

Vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studija SUVARTUKAS ir neformalaus švietimo programa ,,Suvartukas”

Vadovė: Ilona Baltikauskaitė Tel. nr.: +370 600 10310 El. p: ilona.baltikauskaite@gmail.com

Kolektyvas įkurtas 2000 m. Šiuo metu studiją lanko 190 vaikų ir jaunimo. sėkmingai atstovauja rajonui Pasaulio lietuvių ir Moksleivių dainų šventėse, Plungės miesto ir Žemaitijos šokių šventėse, dalyvauja įvairiuose vaikų ir jaunimo tautinės muzikos ir šokių festivaliuose ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Suvartuko“  trankus šokis, žemaitiškos klumpės garsina Plungės ir Lietuvos vardą. Kolektyvas pasiruošęs bendrauti ir draugauti su bet kurios šalies šokio mylėtojais, norinčiais ir galinčiais, kartu kurti bendrus projektus, kurių pagrindinis tikslas – dar labiau populiarinti savojo krašto šokius, muziką ir dainas.

Šiuolaikinio šokių studija HERA ir neformalaus švietimo programa ,,Šiuolaikinio šokio studijos ,,Hera” ugdymo programa”

Vadovė: Monika Aniščenko Tel. nr.: +370 677 76173 El. p.: mgedgaudaite86@gmail.com

Į kolektyvą šokti susirenka linksmi, energingi, entuziastingi, norintys visur dalyvauti moksleiviai nuo 6 iki 18 metų amžiaus. Studijoje veikia  trys amžiaus grupės – vaikų, jaunių ir jaunimo. Kolektyvo nariai mokosi įvairių šokių (pramoginių, šiuolaikinių, zumbos ir t.t), taip pat lavina kūno plastiką, laikyseną, muzikalumą, ištvermę. Studija dalyvauja respublikiniuose renginiuose, projektuose, konkursuose ir laimi prizines vietas. Kasmet pristato ir savo parengtas programas.

Folkloro ansamblis GONDINGA

Vadovė: Dalia Stasikėlienė Tel. nr.: +370 682 28509 El. p: dalefolk@gmail.com

Kolektyvas susibūrė 1988 m. Su neblėstančia atsakomybe, pagarba ir meile ansamblis populiarina Žemaitijos krašto folklorą, gilinasi į lokalinį etninį paveldą, puoselėja gimtojo krašto dvasines vertybes. Parengta daugybė koncertinių programų, įgyvendinti turiningi etnokultūriniai projektai. ,,Gondinga“ reprezentavo Plungę ir Lietuvą Vokietijoje, Prancūzijoje, Turkijoje, Austrijoje, Švedijoje, Čekijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir kitose šalyse. Plungės rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis ,,Gondinga“ yra tarptautinio folkloro festivalio ,,Saulėlė raudona“ Plungėje iniciatorius ir organizatorius. Festivalis rengiamas nuo 1996 m. kas du metai.

LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELA

Vadovas: Vidmantas Žilinskas Tel. nr.: +370 687 49438 El. p.: v.zilinskas@gmail.com

Kapela įkurta 1973 metais. Jos repertuare – tradiciniai Žemaitijos regiono šokiai su klumpėmis, piemenų žaidimai, įvairios polkos. Kapelos muzikantai ne tik groja šokėjams, akompanuoja dainininkams, bet ir koncertuoja kaip savarankiškas kolektyvas. Nė viena miesto šventė ar koks renginys neapsieina be kapelos muzikantų. Kapela kviečiama koncertuoti įvairiose šventėse, kaimo kapelų festivaliuose. Gražūs prisiminimai iš koncertinių kelionių Italijoje, Kroatijoje, Estijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse.

Šokių ir dainų ansamblis SUVARTUKAS

Vadovė: Ilona Baltikauskaitė Tel. nr.: +370 600 10310 El. paštas: ilona.baltikauskaite@gmail.com

Kolektyvas veiklą vykdo 75 metus. Šiuo metu kolektyvą sudaro trys grupės: šokėjai, muzikantai, dainininkai. Didžiausias būrys „Suvartuko“ ansamblyje yra šokėjų. Šokio mylėtojai čia leidžia laisvalaikį nuo 20 iki 50 m. Kolektyvas sėkmingai atstovauja rajonui  įvairiuose Lietuvoje vykstančiuose liaudiškos muzikos festivaliuose ir konkursuose.  „Suvartuko“ skambi lietuviška daina, trankus šokis, žemaitiškos klumpės garsina Plungės ir Lietuvos vardą visame pasaulyje. Kolektyvas pasiruošęs bendrauti ir draugauti su bet kurios šalies šokio mylėtojais, norinčiais ir galinčiais, kartu kurti bendrus projektus, kurių pagrindinis tikslas – dar labiau populiarinti savojo krašto šokius, muziką ir dainas.

PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ ORKESTRAS

Vadovas: Romas Jasevičius Tel. nr.: +370 615 41836 El. p.: romasjas@gmail.com

Orkestras įsikūrė 1992 metais. Per tą laiką orkestras su savo koncertais pabuvojo Vokietijoje, Danijoje, Belgijoje, Italijoje, Ispanijoje, Olandijoje ir kitose šalyse. Taip pat yra įvairių Lietuvos miestų renginių, švenčių, festivalių dalyvis. Orkestras nuolatos dalyvauja Pasaulio lietuvių Dainų šventėse, bei orkestrų čempionatuose. Orkestro muzikantai, tai meno mokyklos mokytojai, moksleiviai, bei anksčiau baigę meno mokyklas.

Tremtinių ir politinių kalinių mišrus choras TĖVYNĖS ILGESYS

Vadovė: Rūta Černeckienė Tel. nr.: +370 600 64253

Choras  įsikūrė 1989 m. Per tuos dešimtmečius išdainuota šimtai dainų. Tremtinių dainomis prasidėdavo susirinkimai, mitingai, minėjimai, kryžių, paminklų šventinimai.  Dalyvauta tremtinių chorų šventėse Lietuvos miestuose. Chore dainuoja 22 dainininkai. Tęsiamos ilgametės choro veiklos tradicijos: aktyviai dalyvaujama respublikinėse šventėse, noriai jungiamasi į rajono ir miesto renginius.

Menų studija ARTOLA

Vadovė: Jolanta Miltenė Tel. nr.: +370 685 69612 El. p.: jolmilt@gmail.com

Menų studija  susikūrė  2017 m.  rugsėjo mėn. ir pakvietė kūrybiniam darbui susiburti suaugusius Plungės krašto žmones, kurie nori aktyviai ir meniškai praleisti laiką, pasimokyti meninės saviraiškos ir kitaip įsitraukti į kultūrinį gyvenimą. Studijoje dirbama siekiant asmeninės kūrybinės pažangos bei pozityvios kryptingos meninės veiklos.